Tokarki TUR 50

Tokarka jest jedną z podstawowych obrabiarek, które znajdują się w warsztatach mechanicznych oraz w firmach zajmujących się profesjonalną obróbką metali. Stare, liczące sobie po kilkadziesiąt lat tokarki wracają obecnie do łask - charakteryzuje je duża trwałość, prostota konstrukcji i idąca za tym wysoka niezawodność. W połączeniu z niską ceną zakupu używanych tokarek stają się one bardzo atrakcyjnym towarem dla przedsiębiorców. Wiekowe tokarki opłaca się remontować i dokładać do nich sterowanie numeryczne. W ten sposób otrzymujemy solidne, pewne, niezawodne i tanie urządzenie umożliwiające dokładną obróbkę metali.

O tokarce TUR 50

TUR 50 jest nieco większym urządzeniem, niż TUB 32. Podobnie, jak TUB 32 jest to maszyna polskiej konstrukcji, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Tokarki tego typu były produkowane w Fabryce Automatów Tokarskich PONAR we Wrocławiu. Tokarki tego typu produkowane były w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Urządzenie zasilane jest silnikiem elektrycznym 3-fazowym o mocy 6,5/11 kW. Każda maszyna ma fabrycznie wykonaną instalację chłodzenia, która składa się z rur i pompki służącej do tłoczenia chłodziwa na obrabiany element. Tokarka posiada możliwość posuwu wzdłużnego oraz poprzecznego noża tokarskiego. Posuw wzdłużny umożliwia zbieranie materiału po średnicy elementu obrabianego, natomiast posuw poprzeczny pozwala na przecinanie elementów obrabianych. Tokarka posiada dwa biegi - na pierwszym biegu moc użyteczna tokarki to 7,5 kW, na biegu drugim moc wynosi 11,5 kW. Dokumentacja tokarki jest bardzo obszerna, więc na jej podstawie łatwo można dorobić brakującą część.

Najważniejsze dane techniczne urządzenia:

- maksymalna średnica toczenia nad łożem: 500 mm,
- maksymalna średnica toczenia nad suportem: 300 mm,
- maksymalna długość toczenia w kłach: 1500 mm,
- szerokość łoża: 432 mm,
- liczba prędkości wrzeciona: 21,
- zakres prędkości wrzeciona: 18-1800 obr/min,
- zakres prędkości wrzeciona na I biegu N=7,5 kW: 18 - 900 obr/min,
- zakres prędkości wrzeciona na II biegu N=11 kW: 35 - 1800 obr/min,
- liczba posuwów w całym zakresie obrotów wrzeciona: 42,
- minimalny posuw wzdłużny: 0,08 mm/obr,
- maksymalny posuw wzdłużny: 3,26 mm/obr,
- minimalny posuw poprzeczny: 0,04 mm/obr
- maksymalny posuw poprzeczny: 1,63 mm/obr,
- skok śruby pociągowej: 6 mm,
- skok śruby suportu poprzecznego: 5 mm,
- maksymalne wymiary przekroju trzonka noża: 32 x 20 mm,
- moc silnika napędu głównego: 6/11,5 kW

Dane fizyczne urządzenia:

- wymiary: 3400 x 1350 x 1580 mm,
- masa: 3150 kg.

Nasza oferta

Tokarka TUR 50 to jedna z najczęściej wybieranych wiekowych tokarek. Jej prosta konstrukcja pozwala na łatwe dostosowanie urządzenia do sterowania numerycznego.

W ramach świadczonych przez nas usług oferujemy:

- drobne remonty całego urządzenia
- remonty kapitalne
- serwisowanie tokarki
- wymianę i dorabianie poszczególnych elementów mechanicznych
- wykonanie sterowania numerycznego urządzenia.

Remontując tokarkę TUR 50 możemy za stosunkowo nieduże pieniądze pozyskać dobrej jakości maszynę umożliwiającą dokładną obróbkę detali. Zapraszamy do współpracy.

Tokarki TUR 50 - dodatkowe informacje

Powyżej dokładnie sprecyzowaliśmy dane techniczne, które pozwolą Państwu upewnić się, czy dane urządzenia spełnia określone oczekiwania. W razie dodatkowych pytań, chętnie przybliżymy Państwu działanie konkretnych rozwiązań i pomożemy w ich wyborze. Dzięki doświadczeniu możemy zapewnić naszym Klientom sprawdzone i rzetelne doradztwo oraz profesjonalną obsługę.

Kompleksowe rozwiązania - dokładnie zatroszczymy się o stan tokarki TUR 50

Utrzymywanie urządzenia w dobrym stanie pozwala wydłużyć jego sprawność i zapewnić jego bezawaryjne działanie. Sprawnie realizujemy serwisowanie tokarek. Jesteśmy do Państwa dyspozycji również wtedy:

  • gdy sprzęt zaczyna działać nieprawidłowo i należy wykryć problem;
  • gdy mają Państwo inne pytania w związku z działaniem swojej tokarki TUR 50.

Jak realizujemy powierzone nam zadania?

W naszej pracy niezwykle ważna jest dokładność. To ona pozwala wykryć nawet najmniejszy mankament, którego pobieżny przegląd nie jest w stanie rozpoznać. Z najwyższą precyzją przeprowadzany remonty kapitalne oraz drobniejsze zlecenia. Dzięki świetnemu przygotowaniu technicznemu i profesjonalnemu wyposażeniu bez problemu wykonujemy doskonałe kopie elementów mechanicznych, pozwalających na wymianę wadliwych części.

Nowoczesna infrastruktura to nie wszystko. Osoby, którym powierzone są drobne remonty całego urządzenia lub remonty kapitalne muszą być ekspertami, świetnie znającymi się na rzeczy. W SUMECH można spotkać tylko takich specjalistów. Ich zaangażowanie pozwala zrealizować naprawy i serwisy na najwyższym poziomie i tym samym uchronić Klientów przed kolejnymi naprawami i związanymi z tym kosztami.

Terminowość i dobra komunikacja

Wybierając naszą firmę mogą liczyć Państwo także na terminowość oraz otwartość naszego zespołu. Wszystkie usługi dotyczące tokarki TUR 50 oraz innych urządzeń są wykonywane w taki sposób, by dotrzymane zostały wszystkie warunki umowy zawarte między nami a naszymi Klientami. Nie ma więc mowy o opóźnieniach czy niedociągnięciach.

Jesteśmy tu po to, by dokładnie zapoznać się z Państwa problemem, a następnie zaplanować konkretne działania, które mu zaradzą. Odbiorcy naszych usług doskonale wiedzą, jakie prace będą przeprowadzane, i na czym będą one polegały. Transparentne zasady, pomocność i przystępne wyłożenie kwestii technicznych sprawiają, że każdy Klient poczuje się u nas komfortowo i pewnie.