Tokarka TUM 25 - dokładność, profesjonalizm i funkcjonalność

Tokarka uniwersalna TUM 25 to zaawansowane urządzenie do obróbki skrawaniem, charakteryzujące się otwartą konstrukcją i analogowym sterowaniem. Umożliwia ona realizację szeregu prac, związanych z zarówno jednostkowym, jak również liniowym wytwarzaniem określonych detali o małych i średnich rozmiarach.

Tokarka TUM 25 to przede wszystkim:

- uniwersalna konstrukcja,
- prosty interfejs,
- przejrzystość obsługi,
- nowatorskie rozwiązania,
- regulowane elementy mocujące,
- duża liczba akcesoriów.

Uniwersalizm to podstawa!

Tokarka TUM 25 wyróżnia się wysokim poziomem uniwersalizmu konstrukcyjnego. Charakteryzuje się on możliwością podpięcia różnych detali o bardzo zróżnicowanych wymiarach. Zastosowane w urządzeniu elementy obróbcze umożliwiają dowolną modyfikację detalu, z uwzględnieniem wszystkich parametrów technicznych określonych w karcie technologicznej.

Prostota obsługi

Dzięki niezwykle przejrzystemu układowi przycisków i pokręteł, tokarka TUM 25 doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Ponadto jej obsługa jest bardzo prosta, co widać również na przykładzie domyślnego oznaczenia wszystkich przycisków funkcyjnych. Każdy z nich jest usadowiony na optymalnej wysokości, dzięki czemu praca z tokarką jest nie tylko prosta, ale i wygodna.

Dokładność i... akcesoria

Urządzenie obróbcze charakteryzuje się niezwykle wysoką dokładnością pracy. Efekt ten uzyskano, dzięki zaimplementowaniu dodatkowych elementów optycznych, skutecznie zwiększających dokładność realizowanych prac. Precyzja pracy maszyny jest jeszcze większa, dzięki zastosowaniu trwałych, profilowanych szczęk o konstrukcji potrójnej i poczwórnej (zależnej od konstrukcji i rozmiaru detalu). Ogromną zaletą maszyny jest zastosowanie do jej budowy odpowiednich, odpornych na odkształcanie materiałów. Dzięki nim proces toczenia redukuje do minimum odkształcenia powstałe podczas pracy, takie jak np. trójkątność.

Bogata gama ustawień

Tokarka TUM 25, dzięki zastosowanym nowatorskim układom sterującym, umożliwia zaawansowaną i profesjonalną edycję wszystkich parametrów pracy maszyny. Duża liczba obsługiwanych funkcji i ustawień, pozwala na toczenie bardzo złożonych detali o wielu różnorodnych płaszczyznach. Ponadto tokarka została wyposażona w specjalny układ naprawczy, składający się z zaimplementowanych nakrętek śrub posuwu.

Podsumowując, tokarka TUM 25 jest - pomimo swej analogowej konstrukcji - jedną z najlepszych maszyn na rynku. Pozwala na pracę w oparciu o różnorodne detale, wykonane z przeróżnych materiałów. Ponadto jest bardzo ergonomiczna i łatwa w obsłudze.