Tokarka TUB 32

Tokarka jest jedną z najbardziej popularnych obrabiarek, którą spotkać można w większości warsztatów. TUB 32 to jedna z najpopularniejszych tradycyjnych tokarek spotykanych w polskich firmach. Była produkowana w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia w Zakładach Mechanicznych Tarnów.

O tokarce TUB 32

Tokarka TUB 32 została wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu jest bardzo trwała, a wiele tokarek tego typu pracuje w zakładach pracy do dzisiaj. Najważniejsze zalety tej tokarki to prostota konstrukcji oraz wynikająca z tego bardzo duża niezawodność. Tokarka posiada 21 różnych prędkości obrotowych mieszczących się w zakresie od 14 do 2800 obrotów na minutę. Za napęd odpowiada silnik elektryczny zasilany prądem 3 fazowym.

Nóż tokarski może przesuwać się wzdłuż elementu obrabianego (można w ten sposób skrawać materiał wzdłuż średnicy toczonego elementu) lub w poprzek. Posuw noża w poprzek pozwala na cięcie elementów toczonych. Tokarka została wyposażona również w instalację chłodniczą składającą się z rur oraz pompki tłoczącej chłodziwo na obrabiany element. Chłodziwo krąży w obiegu zamkniętym.

TUB 32 - najważniejsze dane techniczne

Wymiary gabarytowe i dane fizyczne:

- długość: 2750 mm
- szerokość: 900 mm
- wysokość:1260 mm
- ciężar obrabiarki: 2200 kg

Parametry robocze:

- maksymalna średnica toczenia nad łożem: 360 mm
- maksymalna średnica toczenia nad suportem: 205 mm
- szerokość łoża: 340 mm
- średnica przelotu wrzeciona: 38 mm
- końcówka wrzeciona stożek: 50 mm
- liczba dostępnych prędkości obrotowych wrzeciona: 21
- Minimalna prędkość obrotowa: 14 obr/min
- Maksymalna prędkość obrotów: 2800 obr/min
- zakres posuwów wzdłużnych: od 0,05 do 0,95 mm/obrót
- zakres posuwów poprzecznych: od 0,025 do 0,475 mm/obrót

Nasza oferta

Tokarka TUB 32 to urządzenie charakteryzujące się bardzo dużą niezawodnością i prostotą konstrukcji. Dzięki temu wielu przedsiębiorców decyduje się na jej zakup i kapitalny remont lub na przerobienie tokarki na sterowanie numeryczne. Taki zabieg pozwala na pozyskanie wysokiej jakości obrabiarki charakteryzującej się dużą dokładnością.

W ramach naszej działalności możemy zaoferować:

- drobne remonty tokarki
- wymianę pojedynczych elementów mechanicznych
- regularne serwisowanie tokarki
- częściowe remonty
- remonty kapitalne
- dobudowanie sterowania numerycznego do tokarki

Dokumentacja techniczna tokarki TUB 32 jest bardzo obszerna, dzięki czemu możemy samodzielnie wykonać brakujące lub zniszczone elementy mechaniczne. Zapraszamy do współpracy.